Jak pracujeme

Jednorázové poradenství

Potřeby každého člověka se různí a my je respektujeme. Službu jednorázového poradenství poskytujeme klientům, kteří nevyžadují komplexní finanční služby, ale spíše upřednostní rychlé řešení svého konkrétního požadavku. Služba je bezplatná.

Finanční plánování

Pro firmy a podnikatele je plánování základním pilířem jejich finanční stability. Firmy si takto řídí finanční rizika a mají jasně určenou strategii k dosažení vytýčených cílů. Na stejném principu pracujeme s finančními plány i pro fyzické osoby. Zde je taktéž cílem předvídání pravděpodobných finančních situací a zvyšování ekonomické efektivnosti jednotlivce či rodiny, a to ne jen na jedno účetní období. Finanční plán klienty provází po zbytek jejich života. Služba je bezplatná.

Programy finančního plánování

 

Ochrana příjmu rodiny a úvěrová asistence

Bydlíte, máte práci, životního partnera, děti… A teď si představte situaci, že váš, nebo partnerův příjem na několik měsíců vypadne. bigstock_Young_Man_Working_With_Laptop_8568070Krátkodobé výpadky vyřešíte rezervou na účtu, ale jak dobře jste připraveni na situaci, kdy váš příjem může být omezen závažným úrazem či nemocí na delší dobu, popřípadě doživotně? „Budu moci ještě pracovat?” „Budou státní dávky dostačující na uživení rodiny a na splátku hypotéky?” Ochranu příjmu považujeme za základní pilíř klientova portfolia, a proto k tomuto programu přistupujeme velmi zodpovědně. Pravidelně pro vás porovnáváme pojistné podmínky všech pojišťoven na českém trhu, a při nastavení využíváme reálných vzorců pro stanovení adekvátní výše krytí. Nemůže se vám tak stát, že námi nastavené pojištění nepokryje aktuální potřebu pojistného plnění, nebo naopak, budete platit za něco, co nepotřebujete. Rovněž se můžete vyvarovat toho, že vám pojišťovna nevyplatí plnění například v souvislosti s vaší nemocí vzniklou před počátkem pojištění či následkem chybně nahlášené pojistné události a pod.

Ochrana majetku a jiné neživotní pojištění

Depositphotos_2342001_original1Nikdo nechceme řešit situaci, kdy několik let zodpovědně hradíme pojistné, a v momentě potřeby plnění za škodu je zamítací dopis to jediné, co od pojišťovny obdržíme. Jsou sice známy situace, kdy máte svůj automobil pojištěný lépe, než vlastní zdraví, ale v neživotním pojištění je i tak stále co vylepšovat.
Ukážeme vám, co internetové kalkulačky o povinném ručení nepoví, nebo kde zdarma v pojištění nemovitosti pojistit vedlejší stavby k hlavní budově. Majitelům bicyklů uděláme radost rozšířeným pojištěním, které řeší krádeže kol a elektrokol i z volného prostranství, nebo z nosičů kol na automobilu.

Financování bydlení

Nájem, vlastní bydlení, výstavba či rekonstrukce? To necháme na vás. Podle čeho však vybrat ten nejvhodnější úvěr přimo pro vás?Depositphotos_7712645_original Přeci jenom řešíme zpravidla dlouhodobý závazek a v sázce je střecha nad hlavou. „Mohu si splátky odložit? Která banka mi započítá do příjmu diety v nejvyšším poměru a manželčin rodičovský příspěvek v plné výši? Co když úvěr nedočerpám, nebo mi budou peníze chybět? Jak je to s dokládáním faktur při výstavbě svépomocí? Jak koupit nemovitost z dražby nebo z insolvence? Mohu úvěr v průběhu splácení mimořádně splácet bez dalších poplatků?”
Zpracování hypotečních úvěrů je pro nás denní rutina, proto vám budeme umět odpovědět na všechny dotazy. Jednáme na rovinu - atraktivní úrokové sazby pro vás sjednáváme i bez nutnosti sjednání úvěrového pojištění, nebo kreditních karet.

Optimalizace úvěrových produktů

bigstockphoto_Business_Discussion_2621699Nevědomost, neuvážlivost či nešťastná náhoda stávají u zrodu situace, kdy měsíční výdaje domácnosti jsou rovny nebo vyšší, než celková výše měsíčních příjmů. Taková domácnost se následně zadluží a nestíhá splácet. Bohužel i jediná taková opožděná splátka či přečerpaný kontokorent může být čtyřletým distancem při žádosti o novou půjčku nebo hypoteční úvěr.
Takovýmto situacím učíme naše klienty samozřejmě předcházet, nicméně umíme úspěšně řešit i ty případy, kdy se platební delikvence klienta již promítla v registrech dlužníků. Jsou-li však úvěrové registry klienta v pořádku, je pro něj přínosnějším řešením konsolidace stávajících závazků. Konsolidací jsme mnohdy schopni měsíční náklad snížit až o 2/3 celkového objemu splátek, a to i při zachování stejné doby splácení.

Investice a spoření

Investování bylo zpravidla vnímáno jako program určený pouze pro bonitní klientelu, popřípadě program s kterým souvisí velké riziko ztráty. Toto dnes již neplatí. Mnozí z nás pravidelně investujeme na finančním trhu i po malých částkách, aniž bychom si to uvědomovali. Kolektivní investování s nízkými měsíčními částkami může přitom generovat zajímavý zisk.
Depositphotos_11674113_EL4Např: S částkou 1.000,- Kč měsíčně naspoříme za jeden rok 12.000,- Kč. Budeme-li se držet při zemi, tak s průměrným zhodnocením kolem 4 % ročně to znamená, že po deseti letech zhodnotíme své prostředky přibližně na částku 150.000,- Kč. Po deseti letech při průměrném zhodnocení 6,5 % ročně již generujeme částku 172.000,- Kč. A protože peníze dělají peníze, tak již 2.000,- Kč měsíčně investované po dobu osmnácti let s průměrným zhodnocení 6,5 %, vaše prostředky zhodnotí na částku cca 830.000,- Kč.
Mimo jiné, kdo se o investování alespoň trochu zajímá, určitě ví, že při delší době pravidelného investovaní riziko výrazných ztrát klesá. Ani tak vás však nenecháme šlápnout do neznáma. U každého klienta provádíme detailní určení jeho investičního profilu, díky kterému například není umožněno sjednání rizikovějšího investičního programu pro takového klienta, jehož možnosti a přístup k riziku investování jsou spíše konzervativní. Náročnějším klientům vyhovíme například v segmentu akcií rozvojového trhu, růstových akcií, hodnotových akcií, alternativních investic či přímým investováním do obnovitelných zdrojů energie a další.

Důstojné stáří

Depositphotos_9718423_originalNespoléhat se s přípravou na zajištěné stáří jen na stát, a vzít odpovědnost za sebe samého do vlastních rukou, bylo rozumným krokem již před rokem 2013. Pokud stále hledáte odpovědi na otázky, jak udělat své Penzijní spoření ještě efektivnější, budeme vám umět kvalifikovaně odpovědět.

Průběh spolupráce

 

1.

Zjištění potřeb

Otevřenost a upřímnost je pro nás základem dobré spolupráce. Hned v úvodu schůzky se proto dozvíte, co Vás na schůzce čeká a jakým způsobem s klienty pracujeme. Zejména s vámi však budeme konzultovat vaše potřeby a možnosti, abychom vaše portfolio mohli stavět na reálných základech.

2.

Prezentace řešení

Dle získaných informací z první schůzky Vám poradce představí řešení Vašich potřeb. Bude-li řešení splňovat Vaše představy, můžete jej začít s poradcem realizovat. V případě nižší náročnosti požadavku může být řešení realizováno již na první schůzce.

3.

Servisní schůzky

Díky naší spolupráci teď máte v telefonu kontakt na poradce, který je vám k dispozici takřka 24 hodin denně. Najít všechna řešení na jednom místě, právě když je potřebujete, se vyplatí. Máte tak více času na sebe a své blízké. Mimo jiné za vás také pohlídáme, aby vám neuteklo žádné vaše důležité výročí.